X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Agenda

VELON congres 2011

Datum

14 maart 2011
15 maart 2011

Zicht op de maakbaarheid van de docent

Locatie
NH Conference Centre Leeuwenhorst, Noordwijkerhout

Op 14 en 15 maart organiseert de VELON in samenwerking met de VELOV (Verenigingen voor Lerarenopleiders Nederland en Vlaanderen) het congres ‘Het Glazen huis: zicht op de maakbaarheid van de leraar.’ Dit tweedaagse congres gaat in op de ‘maakbaarheid’ van de leraar.

Terugkijkend op een decennium met talloze onderwijsontwikkelingen en beleidsmaatregelen, maken we de balans met elkaar op. Wat hebben al deze ontwikkelingen opgeleverd? Is voldoende ingespeeld op maatschappelijke ontwikkelingen en opgaven? Hoe maakbaar is het leren van leerlingen en leraren eigenlijk? Doen onze maakbaarheidpretenties recht aan de kwaliteit van de individuele leraar? Uw kijk op leraarschap is onmisbaar in de zoektocht naar antwoorden op de vraag hoe goed onderwijs voor nu, maar ook voor later te realiseren is.

Onder de sprekers zijn prof. dr. Nico Verloop (ICLON, Universiteit Leiden), prof. dr. Gert Biesta (hoogleraar aan de Stirling University Scotland) en prof. dr. Geert ten Dam (voorzitter
Onderwijsraad). Ook zullen drs. Halbe Zijlstra (Nederlandse staatssecretaris van onderwijs) en Pascal Smet (Vlaams minister van onderwijs) een bijdrage leveren.

Meer informatie
Meer informatie over het congres en het programma vindt u op de website www.velon.nl. Daar kunt u zich ook aanmelden.