Beloningen in het VO voldoen allemaal aan Balkenende-norm
Extreem hoge beloningen van bestuurders komen in het voortgezet onderwijs niet voor. Dat blijkt uit een inventarisatie van het Onderwijsblad van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
De AOb meldt dat 60 onderwijsbestuurders in 2009 meer hebben verdiend dan de norm volgens de Wet Openbaarmaking uit Publieke middelen gefinancierde Topinkomens (WOPT-norm, beter bekend als Balkenende-norm). Daarvan werkte geen enkele in het voortgezet onderwijs.
Sinds 1 augustus 2010 valt de beloning van bestuurders in het voortgezet onderwijs onder de CAO VO. De beloning van bestuurders moet uiterst zorgvuldig bepaald worden. Een door de VO-raad en vakbonden ingestelde werkgroep werkt daarom momenteel aan een voorstel voor een eigen arbeidsvoorwaardenregeling voor bestuurders.
De WOPT-norm of de Balkenende-norm staat gelijk aan het gemiddelde ministersloon en lag vorig jaar op 188.000 euro. Van de bestuurders die in 2009 meer dan de WOPT-norm verdienden, werkten er 34 bij universiteiten, 19 bij hogescholen, 6 bij regionale opleidingscentra en 1 bij een gecombineerd bestuur voor onder meer speciaal onderwijs, gehandicapten- en revalidatiezorg en arbeidsre-integratie. De inventarisatie van het Onderwijsblad is gebaseerd op jaarverslagen van onderwijsorganisaties.
De hoge inkomens van onderwijsbestuurders waren aanleiding voor een spoeddebat in de Kamer. Staatssecretaris Halbe Zijlstra (VVD) gaat waar mogelijk geld terugvorderen. Er is een wet onderweg om de inkomens in de semi-publieke sector, inclusief bonussen en andere secundaire arbeidsvoorwaarden, onder de Balkenende-norm te duwen.
Vragen?
Mail de Helpdesk>>
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs