X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Nieuws

Crisis geen excuus voor bezuinigen op onderwijs

9 september 2010

De oplopende bezuigingen op het voortgezet onderwijs zijn zorgwekkend. Dat zei Sjoerd Slagter, voorzitter van de VO-raad, tijdens de opening van het schooljaar 2010-2011 op het Oosterlicht College in Nieuwegein. Hij roept het nieuw te vormen kabinet op om juist in tijden van crisis te investeren in onderwijs: “Bezuinigen op onderwijs staat gelijk aan gaten schieten in het vlot waarop je drijft.”

In juli bleek dat de overheid 70 miljoen bezuinigt op lerarensalarissen. Ook loopt het tekort op middelen voor onderhoud, meubilair en schoolboeken verder op tot 200 miljoen euro per jaar. Ondanks mooie woorden over investeringen in onderwijs tijdens de verkiezingscampagne, wordt er bezuinigd en zijn er plannen voor verdere bezuinigingen. Dit gaat ten koste van de toekomstige generatie.

Volgens Slagter moet de politiek zich in de komende jaren standvastig aan gedane beloftes houden. Het is terecht om in crisistijden te vragen om efficiëntie, maar dat is geen excuus om te bezuinigen. De scholen zijn bereid alles te doen aan de kwaliteit en hebben zelfs heldere plannen voor verbeteringen. De overheid hoeft alleen maar te zorgen dat scholen deze plannenkunnen uitvoeren.

Slagter roept de politiek op om 100 miljoen te besparen op allerlei aparte projecten die scholen moeten uitvoeren en dit bedrag te investeren in plannen van scholen zélf om beter onderwijs te geven. Dat betaalt zich dubbel en dwars terug. Het resulteert in hogere leeropbrengsten, meer diploma’s en meer talenten voor de kenniseconomie. Iedereen profiteert daar uiteindelijk van.

Wat is er nog meer verschenen over:

Bekostiging