X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Nieuws

Gemeenten investeren steeds minder in schoolgebouwen

23 september 2010

Gemeenten geven steeds minder uit aan schoolgebouwen in het primair en voortgezet onderwijs. Dat blijkt uit de begroting van het Gemeentefonds 2011 die met Prinsjesdag is verschenen. Gemeenten geven al sinds 1997 minder uit aan onderwijshuisvesting dan ze daarvoor ontvangen van het Rijk en dit bedrag neemt alleen maar toe. In 2010 gaat het om een recordbedrag van 380 miljoen euro.

De VO-raad verwacht dat de problemen alleen maar groter zullen worden en pleit er voor om alle scholen die dat willen, zelf de verantwoordelijkheid te geven om nieuwe schoolgebouwen te bouwen. Scholen weten zelf precies wat nodig is en willen het geld dat ervoor bedoeld is ook daadwerkelijk investeren in schoolgebouwen.

Ook architecten trokken in 2009 al aan de bel. In het rapport ‘Geen meter te veel’ wijzen zij erop dat te veel kinderen tijd doorbrengen in en bij noodgebouwen, semi-permanente voorzieningen, ongezonde en te kleine scholen en schoolpleinen.

Meer informatie
Nico van Zuylen

Wat is er nog meer verschenen over:

Huisvesting / voorzieningenplanning