X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Nieuws

Kamer positief over uitstel bezuiniging Passend Onderwijs

28 april 2011

De Tweede Kamer reageerde dinsdagavond in het algemeen positief op het uitstel van de bezuiniging van € 300 miljoen op Passend Onderwijs. De VVD pleit voor een breed overleg over het nut en de noodzaak van Passend Onderwijs. Van het door de SP en de PvdA bepleitte afstel kan definitief geen sprake zijn, aldus de minister.

VVD Tweede Kamerlid Ton Elias twijfelt of de extra zorg aan kwetsbare leerlingen wel nodig is. Bovendien vreest hij dat de vereiste samenwerkingsverbanden tussen scholen in de nieuwe situatie zal leiden tot extra bureaucratie.

Tijdens het debat pleitten de SP en de PvdA voor afstel. Minister Van Bijsterveldt benadrukte dat van afstel geen sprake kan zijn. “De bezuiniging van 300 miljoen zal toch echt moeten worden gerealiseerd”, aldus de minister. Ook de PVV en SGP menen dat er alle aanleiding is om het budget voor Passend Onderwijs te herzien.

Op vragen over de uitwerking van de fasering, het tijdpad, de professionalisering van leraren en de positie van de ambulante begeleiding, antwoordde de minister dat eventuele ontslagen van ambulant begeleiders op z’n vroegst per 1 augustus 2013 aan de orde zijn. Of het schooldeel van de rugzak in 2012-2013 naar het samenwerkingsverband gaat, is nog onderwerp van overleg.

Professionaliseringsmiddelen
Een motie van GroenLinks, waarin de minister gevraagd wordt om de expertise vanuit het speciaal onderwijs te behouden door de professionaliseringsmiddelen in te zetten, is aangehouden. De minister verwees hiervoor naar de professionaliseringsagenda van staatssecretaris Zijlstra, die in juni wordt gepresenteerd.

De VO-raad heeft succes gehad met zijn standpunt om verantwoordelijkheid te nemen voor de stelselwijziging en tegelijkertijd nadrukkelijk te pleiten voor uitstel van de bezuiniging. Uitstel leidt tot een realistischer invoering van de stelselwijziging. Daarnaast zullen we dit uitstel gebruiken om verder te overleggen over alternatieven voor de bezuiniging op langere termijn. Uiteraard volgt de VO-raad de ontwikkelingen rondom de financiering en de consequenties daarvan op de voet.

Vragen?
Mail de Helpdesk>>

Wat is er nog meer verschenen over:

Passend Onderwijs