X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Nieuws

Monitor Convenant Professionalisering positief

6 maart 2008

Het convenant ‘Professionalisering en begeleiding onderwijspersoneel’ is geëvalueerd door middel van een monitor. De monitor bestond uit een enquête bij besturen en directies van scholen. De resultaten laten zien dat de doelen van het convenant grotendeels gehaald zijn. Dat betekent dat de scholen het geld dat via het convenant beschikbaar kwam goed besteed hebben. De bonden plaatsen kanttekeningen bij de resultaten, omdat alleen schoolleiders zijn bevraagd. Voor een completer beeld worden daarom bij de volgende metingen ook de docenten en ondersteunend personeel bevraagd.

In 2006 is het convenant gesloten tussen OCW en de vakbonden, WvPO en VO-raad. Daarmee kwam voor de periode 2007-2009 € 100 mln beschikbaar voor de scholen in PO en VO. Het uitgangspunt van het convenant is dat professionalisering een belangrijke bijdrage levert aan de noodzakelijke verbetering van kwaliteit van het onderwijs en aan innovatie.

Het realiseren van een grotere rol van leraren bij schoolontwikkelingen en beleidsvorming wordt nagestreefd. De Wet op de beroepen in het onderwijs (Wet BIO) heeft bovendien bekwaamheidseisen vastgesteld en in dat kader bestaat er een plicht tot het onderhouden van die bekwaamheden.

Dit alles vormde de aanleiding tot het convenant. In dit convenant zijn diverse onderdelen benoemd waarop professionalisering zou moeten plaatsvinden zoals zij-instromers, begeleiding beginnend personeel, onbevoegdheid bij personeel, professionalisering directeuren in het primair onderwijs. Voor elk van deze onderdelen zijn in het convenant streefdoelen geformuleerd.

Wat is er nog meer verschenen over: