Subsidieregeling Passend Onderwijs gepubliceerd
De subsidieregeling Passend Onderwijs 2010-2012 is gepubliceerd. Alle samenwerkingsverbanden ontvangen daarin 10 euro per leerling om de veranderingen te kunnen organiseren rondom de invoering van Passend Onderwijs. De middelen kunnen bijvoorbeeld worden ingezet voor bij- en nascholing van leraren, het opstellen van onderwijszorgprofielen of extra ondersteuning voor leraren in de klas. De regeling treedt 1 augustus 2010 in werking.
Het geld wordt in de schooljaren 2010-2011 en 2011-2012 uitgekeerd. Dit gebeurt in twee delen per jaar: in augustus (5/12) en in februari (7/12). Het geld wordt uitgekeerd aan de centrale diensten en kassierscholen van de samenwerkingsverbanden en aan de REC’s.
1 augustus aangesloten bij samenwerkingsverband
Alle samenwerkingsverbanden krijgen geld voor alle leerlingen die op een school binnen hun samenwerkingsverband les krijgen. In artikel 10h van de WVO staat dat scholen voor mavo, vmbo of pro aangesloten moeten zijn bij een samenwerkingsverband. Veel scholen voor havo/vwo zijn op dit moment ook aangesloten bij een samenwerkingsverband. De samenwerkingsverbanden zullen dus ook voor de leerlingen die op deze scholen zitten geld ontvangen.
De uitkering van de subsidie wordt gebaseerd op de gegevens die op 1 augustus bij DUO bekend zijn. Scholen/afdelingen die zich voor die tijd aansluiten bij een samenwerkingsverband komen in aanmerking voor de subsidie.
Meer informatie
Jessica Tissink
Wat is er nog meer verschenen over:
- Meer nieuwsberichten
- 23-05
APS zoekt met spoed scholen voor project Veiligheid en Zorg - 23-05
Procedure controversieel verklaren opnieuw uitgesteld - 23-05
Mijn ID-campagne voor seksuele diversiteit binnenkort van start - 21-05
Programma van Eisen Frisse Scholen vernieuwd - 16-05
Experimenten prestatiebeloning van de baan
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs