Eén verplicht sectorvak, tweede naar keuze in vmbo
Marja van Bijsterveldt blijft bij haar toezegging dat het tweede sectorvak in het vmbo niet verplicht wordt. Dit schrijft de staatssecretaris van Onderwijs in antwoord op een brief van de VO-raad en de AOC Raad, waarin de sectororganisaties om uitsluitsel verzochten over de sectorvakken in het vmbo. De staatssecretaris komt hiermee tegemoet aan de wens van vmbo-scholen om het aantal verplichte sectorvakken tot één te beperken en het tweede sectorvak aan de keuze van de leerling over te laten.
De staatssecretaris zal eind 2008 het voorstel voor deze wijziging van de Wet op het voortgezet onderwijs indienen bij de Tweede Kamer. Naar verwachting gaan de verplichte sectorvakken in vanaf het schooljaar 2009 - 2010 en kunnen vmbo-leerlingen vanaf dan het tweede sectorvak uitkiezen.
De VO-raad vindt de keuzemogelijkheid van het tweede sectorvak belangrijk, omdat vmbo-leerlingen dan zélf bepalen in overleg met de school welk sectorvak de beste kans biedt om de vervolgopleiding in het mbo succesvol te doorlopen.
De verplichte sectorvakken worden:
sector Techniek - wiskunde
sector Economie - economie
sector Zorg en Welzijn - biologie
sector Landbouw - biologie
Intersectoraal - wiskunde
Leerlingen kunnen als tweede sectorvak een keuze maken uit: aardrijkskunde, biologie, Duits, economie, Frans, geschiedenis en staatsinrichting, maatschappijleer II, nask1, nask2 en wiskunde.
Meer informatie
Suzanne Verstraelen.
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs