X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Nieuws

Overleg Tweede Kamer: vmbo vraagt om méér

29 september 2008

De VO-raad heeft opnieuw een brief over het vmbo naar staatssecretaris Van Bijsterveldt en de Vaste Kamercommissie OCW van de Tweede Kamer gestuurd. Op 2 oktober overlegt de staatssecretaris met deze commissie over het vmbo en het eindadvies van de Adviesgroep vmbo. De VO-raad vraagt in de brief onder meer om de programmastructuur te vereenvoudigen, het examensysteem ongemoeid te laten en de maximale verblijfsduur te verlengen. De VO-raad verzoekt de staatssecretaris dringend om de aandachtspunten te verwerken in haar beleidsvoornemens.

Vereenvoudiging van de programmastructuur
Door het vmbo-onderwijs beter aan te sluiten op het mbo kunnen scholen hun leerlingen beter laten doorstromen naar de juiste vervolgopleiding en de daarbij behorende baan.
Kwaliteitsborging via examens
In de schoolexamens waarborgen scholen de profilering van de beroepsgerichte programma’s. De standaard schoolexamens biedt voldoende garantie dat scholen de schoolexamens op een juiste manier kunnen verantwoorden. De VO-raad wenst geen overhaaste systeemwijziging van centraal examen en schoolexamen die ten koste gaat van de leerling en van bepaalde groepen in het bijzonder.
Flexibilisering programmaduur
Veel leerlingen gaan zonder diploma door naar het mbo, omdat zij normaliter na vijf jaar de opleiding moeten verlaten als zij nog geen diploma hebben behaald. Geef leerlingen daarom de kans hun diploma te halen.
Doorlopende leerlijn vmbo-mbo
Ook scholen die niet deelnemen aan het experiment vmbo-mbo2 moeten de mogelijkheid krijgen om een geïntegreerde leerroute aan te bieden.
Theoretische leerweg
Na het verschijnen van de onderzoeksresultaten over stapelen van diploma’s en doorstroom in het voortgezet onderwijs wil de VO-raad in gesprek treden met de staatssecretaris over o.a. de schakelfunctie van de theoretische leerweg.
Loopbaanoriëntatie en –begeleiding (LOB)
De VO-raad ontwikkelt dit schooljaar samen met de vmbo-scholen een stimuleringsplan LOB voor de sector. Hiermee wordt LOB centraal gesteld.

Meer informatie
Suzanne Verstraelen