X
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs
Inloggen voor leden
Home > Nieuws

VO-raad blij met advies vmbo

3 september 2008

De Adviesgroep vmbo heeft op 2 september haar eindadvies Vensters op de toekomst van het VMBO aan de staatssecretaris aangeboden. De VO-raad is blij met de voorgestelde maatregelen, die gebaseerd zijn op de wensen van het veld. Het eindadvies sluit aan op de oproep van de
VO-raad in februari 2008 om knelpunten in wet- en regelgeving in het vmbo met spoed aan te pakken. De maatregelen moeten zorgen dat meer jongeren het vmbo succesvol afronden en een betere kans van slagen hebben in havo of mbo. De VO-raad verwacht dat de staatssecretaris gehoor geeft aan het eindadvies en de wensen van de scholen.

Het eindadvies gaat in op:

Intensivering van loopbaanoriëntatie en –begeleiding
Een van de voorgestelde maatregelen is het succes van leerlingen in het vervolgonderwijs op te voeren als extern rendement op de opbrengstkaart van de inspectie.

Flexibilisering en vereenvoudiging van de programmastructuur
Onder andere door een beperkt aantal landelijk vastgestelde en geëxamineerde kernprogramma’s. Daarnaast biedt de school keuzemodules, waarmee de leerling zijn eigen portfolio opbouwt.

Versterking van de kwaliteitsborging in het vmbo
Om de kwaliteit van keuzemodules te garanderen is actieve betrokkenheid van het vervolgonderwijs en het bedrijfsleven in de regio essentieel. Dit staat als zodanig al in de Standaard Kwaliteitsborging Schoolexamens van de VO-raad.

Versterking van de schakelfunctie van de theoretische leerweg
Meer ruimte voor praktijkoriëntatie als voorbereiding op het mbo of studievaardigheden en theorie als voorbereiding op de havo.

Meer informatie
Suzanne Verstraelen

Wat is er nog meer verschenen over: