Aantal voortijdig schoolverlaters daalt verder
In het schooljaar 2009-2010 verlieten 39.600 leerlingen voortijdig de school, 3.000 minder dan het jaar ervoor. Met name in het voortgezet onderwijs zijn de resultaten goed. Dat heeft minister Van Bijsterveldt op 26 januari jl. bekend gemaakt.
De daling in het voortgezet onderwijs is mede het gevolg van de goede samenwerking tussen VO-scholen, mbo-scholen en andere betrokken partijen. Het aantal vmbo'ers dat een succesvolle overstap maakt naar het mbo, is flink toegenomen. Er zijn nu nog 3.100 leerlingen die de overstap niet maken.
Kanttekening
Bij de cijfers is wel een kanttekening te plaatsen. Leerlingen die zonder startkwalificatie naar een particuliere onderwijsinstelling gaan, worden nog steeds aangemerkt als voortijdig schoolverlaters. Deze groep zou apart in kaart gebracht moeten worden. De leerlingen volgen immers nog steeds onderwijs om een startkwalificatie te halen.
Vragen?
Mail de Helpdesk>>
Wat is er nog meer verschenen over:
- Meer nieuwsberichten
- 23-05
APS zoekt met spoed scholen voor project Veiligheid en Zorg - 23-05
Procedure controversieel verklaren opnieuw uitgesteld - 23-05
Mijn ID-campagne voor seksuele diversiteit binnenkort van start - 21-05
Programma van Eisen Frisse Scholen vernieuwd - 16-05
Experimenten prestatiebeloning van de baan
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs