Wetsvoorstel educatieve minor naar de Tweede Kamer
Het ministerie van OCW heeft op 22 december het voorstel voor wijziging van de WVO voor de educatieve minor naar de Tweede Kamer gestuurd. De wetswijziging ‘in verband met het uitbreiden van de mogelijkheden om tot leraar te worden benoemd in het voortgezet onderwijs’ maakt mogelijk dat de minor de lesbevoegdheid geeft voor vmbo-tl en onderbouw havo/vwo.
Het afronden van een relevante wetenschappelijke bacheloropleiding met daarbinnen de educatieve minor van 30 studiepunten, leidt tot deze beperkte bevoegdheid. De ambitie van zowel de VO-raad als het ministerie is dat de studenten met deze bevoegdheid parttime werken in het onderwijs én doorstromen naar een wetenschappelijke masteropleiding die leidt tot een eerstegraads bevoegdheid.
In september zijn ongeveer 200 studenten op 10 universiteiten gestart met de educatieve minor. Naar verwachting start in januari een nieuwe groep van minstens evenveel studenten.
De subsidieregeling voor begeleiding en beoordeling van educatieve minorstagiaires is nog niet gepubliceerd.
Meer informatie
Cor van Dam
Wat is er nog meer verschenen over:
- Meer nieuwsberichten
- 23-05
APS zoekt met spoed scholen voor project Veiligheid en Zorg - 23-05
Procedure controversieel verklaren opnieuw uitgesteld - 23-05
Mijn ID-campagne voor seksuele diversiteit binnenkort van start - 21-05
Programma van Eisen Frisse Scholen vernieuwd - 16-05
Experimenten prestatiebeloning van de baan
De VO-raad is de sectororganisatie voor het voortgezet onderwijs