Zwakke scholen
16 april 2012
Het project Leren verbeteren heeft het ondersteuningsaanbod voor scholen met een zwakke afdeling vanaf 2012 uitgebreid. Hieronder vindt u een korte toelichting over het verkrijgen van het oordeel zwak en leest u meer over het aanbod voor een zwakke school.
Wanneer zwak?
Als een afdeling gemiddeld over drie jaar twee of meer opbrengstindicatoren onvoldoende scoort, bestempelt de Inspectie een afdeling als zwak. Het komt voor dat de inspectie onderwijsresultaten als voldoende beoordeelt, terwijl aspecten van het onderwijsproces onvoldoende zijn. In dit geval wordt de school als risicovol bestempeld en wordt de school meer intensief in de gaten gehouden. Dat is dan een zwakke of risicovolle school.
Ook de omgekeerde situatie kan zich voordoen. Dan wordt het onderwijsproces als voldoende beoordeeld, maar liggen de onderwijsresultaten onder de norm. Ook deze school bevindt zich in een risicovolle situatie en wordt meer intensief gevolgd in haar ontwikkeling.
Ondersteuningsaanbod zwakke scholen
Vanaf 2012 is het ondersteuningsaanbod van Leren verbeteren voor zwakke scholen aangepast en uitgebreid. Dit aanbod ziet er voor scholen met een zwakke afdeling als volgt uit:
- Informatiepakket
- Netwerkbijeenkomsten (netwerk Ambitieuze scholen en Noordelijk Netwerk)
- 3 dagen ondersteuning bij analyse en verbeteracties (cofinanciering) van een door het project geselecteerde adviseur
- Audit
Aanmelden
Via het aanmeldingsformulier kunt u zich inschrijven voor het ondersteuningsaanbod.
