Webinar 'Vijf stappen om in te grijpen bij pestsituaties'

Pesten is een hardnekkig probleem dat grote impact kan hebben op leerlingen en de schoolomgeving. Hoewel preventie belangrijk is, worstelen scholen vaak met de vraag: Wat doen we als er sprake is van pesten? In dit webinar - georganiseerd door Stichting School & Veiligheid - krijg je concrete handvatten om met vertrouwen in te grijpen bij pestsituaties.

Je leert hoe je als onderwijsprofessional kunt handelen, met aandacht voor alle betrokkenen: de pester, het gepeste kind, de groep, ouders én jezelf. Ook hoor je hoe je pesten systematisch aan kunt pakken en tot een duidelijk actieplan komt.

Samen met Universiteit Utrecht en KiVa kwam Stichting School & Veiligheid tot vijf stappen aan de hand waarvan je in kunt grijpen bij pestgedrag:

  1. Bekijken: Je brengt signalen in kaart die mogelijk kunnen wijzen op een pestsituatie.
  2. Begrijpen: Je gaat aan de slag met het duiden van de signalen en probeert inzicht te krijgen in de functie van het pestgedrag.
  3. Beslissen: Je stelt een passend actieplan op, afgestemd op wat je te weten bent gekomen bij stap 1 en stap 2.
  4. Bijsturen: Je voert de acties uit/ stuurt de situatie bij.
  5. Beoordelen: Je evalueert of het pesten is gestopt en de acties effect hebben gehad.

Tessa Kaufman van de Universiteit Utrecht en Marijke van der Zalm van Stichting School & Veiligheid lopen in het webinar door deze vijf stappen heen. Ook is er ruimte voor vragen.

Datum en tijd

Dinsdag 28 oktober 2025, van 15:00 - 16:15 uur

Locatie

Online

Voor wie

Schoolleiders en leraren uit het po, vo, go en mbo

Kosten

Geen

Zie ook: