Masterclass: Van individueel naar inclusief onderwijs

Inclusief onderwijs is een veelbesproken onderwerp. Er is genoeg inspiratie, maar de vraag blijft: wat betekent dit concreet voor jouw school? Wat vinden we goed onderwijs en hoe past inclusie daarin? En wat kun jij daarin morgen anders doen?

Voor wie?

Deze masterclass is voor iedereen die werkt aan inclusief onderwijs: schoolbestuurders, schoolleiders en kwaliteitsmedewerkers. Wat vind jij goed onderwijs en hoe past inclusie daarin? Wat kan jij morgen anders doen? Tijdens de masterclass krijg je informatie en handvatten, maar het is aan jou en je organisatie om dit toepasbaar te maken voor je eigen schoolorganisatie.

Wat leer je?

De masterclass is opgebouwd uit twee delen. In het eerste deel nemen Bert en Willeke je mee in een inspiratiesessie. Wat verstaan we onder inclusief onderwijs? Wat vinden we goed onderwijs? En hoe zorg je dat inclusie een vanzelfsprekend onderdeel wordt van je schoolbeleid? Hoe geef je hier als schoolleider richting aan? Deze sessie biedt scherpe inzichten en praktische voorbeelden.

Daarna gaan de deelnemers in kleinere groepen aan de slag met concrete opdrachten. Niet alleen ‘wat werkt?’, maar vooral: ‘wat vinden we goed?’ en hoe vertalen we dat naar de praktijk? Hoe maak je dit verhaal onderdeel van je leiderschap en de cultuur van je school? Aansluitend is er een dinerbuffet, waarbij je na kunt praten met andere deelnemers en gevoed en na de spits onderweg naar huis kunt. 

Wat houdt de masterclass in?

De masterclass wordt begeleid door Bert Wienen en Willeke Doornbos. Samen met hen kijken we met een ander perspectief naar deze vragen. Geen vergezichten, maar een frisse blik op de keuzes die we maken en de impact daarvan op de praktijk. Het gaat daarbij niet zozeer om de vraag waar inclusie plaatsvindt, maar veel meer hoe dit eruitziet en wat we hierin goed onderwijs vinden.

Wat vraagt het van jou?

Leiderschap speelt een cruciale rol. Wat is het verhaal dat je hierover vertelt in en om je school? Hoe zorg je ervoor dat inclusief onderwijs niet alleen een beleidsstuk is, maar een gedeelde mindset en gedragen waarden binnen je team en schoolgemeenschap?

Wat levert deelname op?

Praktische informatie

Datum

Dinsdag 3 februari 2026, 15:00 - 18:00 uur (aansluitend diner tot 19:00 uur)

Kosten

€100,-

Locatie

Omgeving Utrecht. Ongeveer anderhalve week van tevoren krijg je een praktische mail met de exacte locatie.

Vragen?

Bekijk de FAQ voor antwoord op een aantal veelgestelde vragen of neem contact op via info@vo-academie.nl.

Meer leren over inclusief onderwijs?