Wat kan je verwachten?
De Denktank bestaat uit vijf fysieke bijeenkomsten van ongeveer drie uur. Tijdens deze sessies werk je samen met collega-bestuurders onder begeleiding van een externe procesbegeleider van de TU Delft toe naar een gedragen advies aan de VO-raad en alle stakeholders.
Daarnaast is het de bedoeling dat je tussen de bijeenkomsten door kort een aantal mensen uit je eigen netwerk (bijvoorbeeld collega-bestuurders of schoolleiders) bevraagt om inzichten te toetsen en te verrijken. Op die manier zorgen we ervoor dat het advies dat we samen opstellen breed gedragen is en goed aansluit bij de praktijk.
Voor deelname kan een vergoeding van maximaal 442,50 euro per dagdeel (incl. btw) worden aangevraagd via het schoolbestuur.
De Denktank richt zich op de volgende vragen:
-
Wat is de rol van de bestuurder bij de implementatie van het geactualiseerde curriculum?
-
Hoe kan het samenspel tussen bestuurders en schoolleiders hierin worden versterkt?
-
Welke ondersteuning hebben bestuurders nodig om deze rol optimaal te vervullen?
-
Welke voorzieningen dient de sector te bieden om bestuurders hierbij te faciliteren?
Wat levert deelname op?
-
De kans om bij te dragen aan een concreet adviesdocument rond bovenstaande vragen. Dit advies zal worden gebruikt in gesprekken met relevante stakeholders - waaronder OCW - en als input voor de ontwikkeling van ondersteuningsaanbod vanuit de VO-raad.
-
De mogelijkheid om de VO-raad goed te adviseren op de behoefte van bestuurders.
-
Uitwisseling met andere bestuurders.
-
Versterking van je netwerk.
Voor wie?
Alle (rector-)bestuurders in het vo die zich bezighouden met curriculumactualisatie. Tijdens het traject wordt de bestuurder eenmaal gevraagd om een betrokken schoolleider mee te nemen.
Praktische informatie
-
Vijf fysieke bijeenkomsten tussen september 2025 en maart 2026, begeleid door een professionele procesbegeleider:
- Bijeenkomst 1: 10 september 2025 (start 14:00)
- Bijeenkomst 2: 27 oktober 2025
- Bijeenkomst 3: 9 december 2025
- Bijeenkomst 4: 3 februari 2026
- Bijeenkomst 5: 17 maart 2026 -
De bijeenkomsten zijn van 12:00 tot 17:00 (met uitzondering van de startbijeenkomst) waarna we afsluiten met een lichte maaltijd.
-
De bijeenkomsten vinden plaats in de omgeving van Utrecht. Een precieze locatie volgt.
-
We verwachten actieve deelname aan alle vijf fysieke bijeenkomsten.
-
Inbreng van eigen praktijkervaring en netwerk.
Aanmelden
Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 20 juni 2025. Voor nadere informatie kun je contact opnemen met Hester de Kruif via hesterdekruif@vo-raad.nl.