Nieuwe aanvraagronde promotiebeurs voor leraren

11 juni 2025

Leraren kunnen tot en met 9 september aanstaande weer een beurs aanvragen voor het doen van promotieonderzoek.

Met de promotiebeurs kan gedurende een periode van vijf jaar een vervanger worden aangesteld voor de helft van de contractomvang, met een maximum van 0,4 fte vrijstelling. Leraren kunnen op deze manier het promotietraject combineren met hun werkzaamheden voor de klas.   

Doel is dat zij zo de kans krijgen om te promoveren en dat ze hun opgedane kennis en onderzoekservaring direct kunnen inzetten voor de onderwijspraktijk. Hiermee wordt ook de onderwijskwaliteit verder versterkt, alsook de aansluiting tussen universiteiten en scholen. 

Let op: naar aanleiding van de bezuinigingen van het (demissionaire) kabinet wordt de promotiebeurs voor leraren op termijn geschrapt. 


Aanvragen

Leraren kunnen de promotiebeurs aanvragen via de website van de NWO. De deadline voor het indienen van een aanvraag is dinsdag 9 september 2025 om 14:00 uur CEST.

Jaarlijks zijn er twee aanvraagrondes voor de promotiebeurs voor leraren, een in het voorjaar (sluitingsdatum in januari) en een in het najaar (sluitingsdatum in september).

Meer informatie

Op de website van de NWO vind je meer informatie over de promotiebeurs, de aanvraagprocedure en de beoordeling.
 

Zie ook het nieuwsbericht van 10 juni jl. over de toewijzing van promotiebeurzen aan 23 leraren (website NWO).