Nieuwe publicatie: hoe laat je strategisch personeelsbeleid écht doorwerken?

Strategisch personeelsbeleid heeft een belangrijke plek binnen vo-scholen. Maar tussen wat schoolleiders bedoelen, wat leidinggevenden uitvoeren en wat leraren ervaren, ontstaat een verschil. De Universiteit Utrecht onderzocht in 2023 in een monitoronderzoek waarom de doorwerking van SHRM binnen het vo ‘vastloopt’ en wat er nodig is om het SHRM-beleid beter door te laten werken van beoogd, naar geïmplementeerd naar waargenomen SHRM-beleid. Op basis van dit onderzoek en aanvullende interviews hebben de onderzoekers nu een artikel gepubliceerd rond deze vraag.

Uit het monitoronderzoek blijken factoren op het niveau van de leidinggevende (vaardigheden, motivatie en ruimte), de leraar (vertrouwen en verwachtingen) en de school (gedeeld eigenaarschap van HRM en communicatie) van invloed op de doorwerking van SHRM in vo-scholen.

Aanbevelingen aan school- en teamleiders, HR-professionals en leraren:

Nieuw artikel

Op basis van data van het monitoronderzoek en aanvullende kwalitatieve interviews met schoolleiders en leraren, hebben de onderzoekers van de Universiteit Utrecht een artikel geschreven voor het Tijdschrift voor HRM getiteld 'Van beleid naar realiteit: wat draagt bij aan de doorwerking van strategisch HRM in VO-scholen?’

Sharon Olsthoorn

Senior beleidsadviseur professionele schoolorganisatie

sharonolsthoorn@vo-raad.nl