VO-congres 2026 - De eerste namen zijn bekend

Nog even… en dan is het zover! Op 26 maart barst het VO-congres 2026 los in het NBC in Nieuwegein — een dag waarop het voortgezet onderwijs elkaar ontmoet, inspireert en uitdaagt. Een dag waarop je niet alleen komt luisteren, maar echt komt beleven hoe je als school sterk, veilig en verbonden blijft in een snel veranderende wereld.

We openen met een frisse, prikkelende keynote van Bart Göttetoekomstdenker, transitie-expert en strateeg — die laat zien hoe scholen menselijk én wendbaar blijven wanneer de maatschappelijke dynamiek toeneemt. Reken op een verhaal dat schuurt, inspireert en vol inzichten zit waar je meteen mee verder kunt.

En dat is nog maar het begin....

Daan Roovers komt – filosoof en voormalig Denker des Vaderlands; over hoe je ondanks polarisatie een sterke democratische gemeenschap bouwt.

Jacqueline Kleijermediapedagoog & zorgethicus, expert in online gedrag van jongeren; over extreme memes, online groepsvorming en de veiligheid van pubers.

Onno Sidlercybercrime-expert bij de politie; over digitale dreigingen, cyberincidenten en hoe scholen zich kunnen voorbereiden.

Stichting School & Veiligheidlandelijke expertorganisatie voor sociale veiligheid in het onderwijs; verzorgt sessies over criminaliteit in en rond school, leiderschap bij polarisatie en de manosphere.

En er valt straks nog veel meer te beleven! Het volledige programma komt begin maart online. Zorg dat je erbij bent. Dit wil je vast niet missen.

Praktisch

Waar: NBC Nieuwegein

Datum: Donderdag 26 maart 2026

Tijd: Vanaf 10:00u tot 16:30u.