Brede steun Kamer voor moties onderzoekskader en onderwijsresultatenmodel
De Tweede Kamer stemde op 3 maart over de moties die tijdens de begrotingsbehandeling zijn ingediend. De behandeling vond plaats half februari, dus nog met het demissionaire kabinet Schoof. Over de begroting zelf en de ingediende amendementen zal de Kamer naar verwachting eind maart stemmen.
De Tweede Kamer wil dat de regering bij de herziening van de onderzoekkaders en het onderwijsresultatenmodel aandacht besteedt aan de thans negatieve(re) score voor een bewuste keuze voor een andere onderwijsroute van leerlingen. De Kamer roept op om te onderzoeken of dat in het nieuwe onderzoekskader kan worden bijgesteld.
Ook moet de inspectie bij de herziening de opdracht meekrijgen om de kaders zo aan te passen dat het bieden van inclusief onderwijs niet nadelig uitwerkt voor de beoordeling van scholen. De Kamer wil hierover voor de begrotingsbehandeling van 2027, in het najaar van 2026, geïnformeerd worden. Eerder stuurde de VO-raad samen met andere organisaties een brief aan de Kamer over dit onderwerp.
Tijd voor professionele ontwikkeling
De Kamer wil ook dat de regering zo snel mogelijk met de beroepsgroep in gesprek gaat over de vormgeving van de tijd voor professionele ontwikkeling in teamverband en daarbij heldere doelen te stellen.
Geoormerkte middelen voor huisvesting
Ook werd een motie aangenomen waarin de regering wordt verzocht te onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om middelen voor onderwijshuisvesting (deels) te oormerken, wat de juridische en financiële consequenties hiervan zijn en hoe dit kan bijdragen aan het versneld terugdringen van de huisvestingsachterstanden.