Grote onrust over vermeende onderwijsbezuinigingen

Gisteravond kwam het bericht naar buiten dat er mogelijk op onderwijs en onderzoek zal worden bezuinigd. Dat heeft tot grote onrust geleid.

Op 30 september ontkrachtte minister Letschert dat er een afspraak tussen de drie coalitiepartijen zou zijn om te bezuinigen op onderwijs. Studentenorganisaties en de werknemers- en werkgeversorganisaties uit het onderwijs gaan er vanuit dat het kabinet die lijn vasthoudt en roepen de Tweede Kamer op om deze optionele bezuiniging van 1,2 miljard euro zo spoedig mogelijk van tafel te halen.

Onderwijs vraagt om stabiliteit

Het kabinet ziet terecht kennis en innovatie als motor voor een sterke economie en samenleving, maar dat is niet te rijmen met een nieuwe bezuiniging op onderwijs en onderzoek. Het onderwijsveld is op dit moment bezig om de ambitieuze doelen van het kabinet te helpen realiseren en moet er daarbij op kunnen vertrouwen dat er geen nieuwe bezuinigingen opgelegd worden.

Bij zijn aantreden kondigde het kabinet aan de bezuinigingen op het onderwijs terug te draaien en hierin weer te gaan investeren. Dat is hard nodig voor onze toekomstige welvaart, veiligheid en gezondheid. Daarvoor hebben we immers een sterke samenleving, een goed opgeleide beroepsbevolking en baanbrekend onderzoek nodig. Dat vraagt om een vaste koers en langjarige investeringen in leerlingen, studenten, onderwijsprofessionals en onderzoekers.

Oproep aan de Kamer

De PO-Raad, VO-raad, MBO Raad, Vereniging Hogescholen, Universiteiten van Nederland, FvOv (Federatie van Onderwijsvakorganisaties), CNV Onderwijs, AOb, FNV Universiteiten, AVS | Academie & Vakvereniging Schoolleiders – allen aangesloten bij de Stichting van het Onderwijs - roepen samen met de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) en het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) de Tweede Kamer op: haal deze dreigende bezuiniging zo snel mogelijk van tafel. Geef onderwijs en onderzoek de stabiliteit die nodig is om aan de toekomst van Nederland te werken.

Zie ook: